Az A-vitamin kiegészítők nagy segítséget jelenthetnek a túlműködő pajzsmirigyre. Steve Blake táplálkozáskutató szerint az A-vitamin egy olyan zsírban oldódó vitamin, ami igen intenzív módon képes az immunrendszert erősíteni, javítani a pajzsmirigy működését és csökkenteni a szervezetben fellépő oxidatív stresszt, valamint szabályozza a vér koleszterinszintjét és az anyagcserét is. Naponta a férfiaknak 900 mcg-ot, a nőknek pedig 700 mcg-ot kell bevenniük. Az A-vitamin megtalálható a májban, a vajban, a kemény sajtokban, a tojásban, a sárgarépában, az édesburgonyában, a spenótban, a mangóban és a kajszibarackban.
A B-komplex nyolc féle B-vitaminból tevődik össze, így tartalmaz tiamint, riboflavint, niacint, pantoténsavat, piridoxint, biotint, folsavat és kobalamint. Ezek a vitaminok fokozzák az immunrendszer működését és egyensúlyba hozzák a hormonokat, javítják a pajzsmirigy funkciókat, csökkentik az oxidatív stresszt, stabilizálják az emésztőrendszer működését és növelik az ellenanyagok termelését. Naponta 150 mg-ot kell szedniük a férfiaknak és a nőknek is. A B-komplex megtalálható a sertéshúsban, a görögdinnyében, a tortillában, a babban, a gombában, a tojásban, a halban, a brokkoliban és a burgonyában.
Ha pajzsmirigyünk túlműködő, akkor érdemes fokozni a C-vitamin bevitelés is. Philly Balch szerint ez a vitamin egy olyan antioxidáns, ami javítja az immunrendszer működését, szabályozza a pajzsmirigyet, az agyalapi mirigyet, a mellékvese funkciókat, enyhíti a szorongást és segít a szervezetnek, hogy a pajzsmirigy kevesebb hormont termeljen. Naponta 1 grammot kell belőle elfogyasztani. A C-vitamin megtalálható az eperben, a brokkoliban, a spenótban , a kelkáposztában, a mangoldban, az áfonyában, a málnában, a narancsban és a grapefruitban.
Az E-vitaminnal is hatékonyan kezelhető a túlműködő pajzsmirigy. Michael Zimmermann szerint az E-vitamin nagymértékben javítja a pajzsmirigy funkciót, csökkenti a gyulladásokat a szervezetben és az oxidatív stresszt is, erősíti az immunrendszert. Együnk sok mandulát, napraforgómagot, spenótot, mogyorót, mangót, brokkolit és paradicsomot, hogy fedezzük a napi E-vitamin szükségletet, ami 15 mg-ot jelent.
A szelén az egyik legfontosabb esszenciális mikroelem. A jól ismert antioxidáns, fontos szerepet játszik a pajzsmirigy megfelelő hormontermelésének biztosításában.
A közönséges galaj virágos hajtását, szurokfű hajtást és citromfűlevelet tartalmazó teakeverék segítheti a pajzsmirigy megfelelő működését.
A jód hozzájárul a pajzsmirigyhormonok normál termeléséhez, a pajzsmirigy normál működéséhez és részt vesz az idegrendszer és a normál szellemi működés fenntartásában.